Іванківський краєзнавчий музей спільно з місцевою школою та сільською бібліотекою 25 лютого провели науково- практичну конференцію, присвячену 430-й річниці від часу народження визначної історичної постаті України, гетьмана запорізьких козаків, полководця і флотоводця Івана Михайловича Сулими.

Народився у селі Рогощі на Чернігівщині, молоді роки свого життя Іван Сулима провів у нашому краї, працюючи керуючим баришівськими і бориспільськими маєтками польського гетьмана Станіслава Жолкевського.

Вступним словом конференцію відкрив директор музею, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат премії ім. академіка П.Т.Тронька Петро Зінченко. Наукові доповіді про життя роду Сулими розповіли учні Іванківської середньої школи Роман Дикий, Віталіна Стоян, Юлія Пилипчук та Максим Татаренко. кандидата філософських наук, педагог Яна Чорнойван підготувала доповідь про велике повернення І.Сулими на Запорізьку Січ . І про морські походи І.Сулими розповіла бібліотекар Олена Гурин.

Іван Сулима був не тільки відважний воїн і флотоводець, а й дипломат. Він єдиний з козацьких ватажків здійснив дипломатичну місію до Риму, де зустрівся з Папою Римським Павлом V. Місія була присвячена спільній боротьбі європейських країн з Османською імперією. Цій темі присвятив свій виступ науковий працівник Іванківського краєзнавчого музею, член Національної спілки краєзнавців України, почесний громадянин міста Борисполя Андрій Зиль. Насамкінець учасники конференції оглянули експозицію музею, відкривши для себе нові сторінки в історії доби козаччини нашого краю.

За інформацією Іванківського краєзнавчого музею.