Іванківський краєзнавчий музей Бориспільської міської ради

upload_images/institutions/2022/01/12/b6ce6efe-2e56-4860-999f-9e6e77d90d8f.jpg
1393

    Іванківський краєзнавчий музей Бориспільської міської ради

 

Директор: Зінченко Петро Федорович

04591 51789

Україна, 08335, Київська обл., Бориспільський р-н, село Іванків, ВУЛИЦЯ ЦЕНТРАЛЬНА, будинок 1

    Комунальний заклад  Іванківський краєзнавчий музей  діє  з 9 травня 1982 року. Музейна експозиція розповідає про багату історичну спадщину Бориспільського краю і, зокрема села Іванків, від кам’яного віку до сучасності, охоплює добу бронзи, скіфський період, ранніх слов’ян, часи Київської Русі, періоди козацтва, української революції  1917-1921років, колективізації, голодомору, довоєнного періоду та періоду німецько- радянської війни 1941-1945 років.

Окремі зали присвячені життю і творчій спадщині видатного українського поета і прозаїка Василя Швеця який народився в селі Іванків. Тут представлені його фотографії, книги, рукописи, щоденник, письмовий стіл, настільна лампа, дарунки друзів, особисті речі поета.

    Унікальними є експонати, що стосуються українського скульптора довоєнного часу Бориса Іванова, який героїчно загинув у вересні 1941 року в урочищі Язвена Могила, прикриваючи відступ своїх бойових товаришів.

   У вітринах музею представлені археологічні матеріали, етнографічні, нумізматичні колекції, вироби ремісників, твори живопису і скульптури, а також фото і друкована продукція ХІХ та ХХ століть, велика кількість зброї, знарядь праці, речі домашнього вжитку і предмети побуту, документи, окупаційні газети, листівки, фотографії, бойові нагороди, подяки за участь у бойових діях солдатам війни.

    Іванківський краєзнавчий музей став об’єктом зацікавленості та вивчення пам’яткоохоронної діяльності з боку Київської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури і Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

   У 2009 року музей став одним із переможців конкурсу ( кращий народний музей України) у номінації «Історія рідного краю», що організувала Національна спілка краєзнавців України, посівши почесне  ІІІ місце. 

   За час своєї діяльності музей зарекомендував себе як просвітницький центр з популяризації багатої на події історичної спадщини нашого краю, поширенню серед населення естетичних та історичних знань. Окрім пошукової  та екскурсійної роботи, музей організовує тематичні зустрічі творчі вечори, виставки з широким залученням громадскості, науково- краєзнавчі конференції, уроки пам’яті.

    Гостями музею були визначні постаті України: поети і письменники Антоніна Листопад, Микола Вінграновський, Микола Карпенко, Петро Засенко, Дмитро Павличко, Дмитро Чередниченко, український скульптор, етнограф, художник Іван Гончар, народний художник України Іван Макогон, заслужений діяч  мистецтв України скульптор Микола Суходолов, доктор філософських наук письменник Віктор Жадько, український краєзнавець і письменник Дмитро Малаков, академік академії інженерних наук Ігор Половніков та ін.

   У продовж багатьох років Іванківський краєзнавчий музей тісно співпрацює з національним музеєм «Битва за Київ у 1943 році» з Київською обласною організацією Товариства охорони пам’яток  історії та культури, обласною спілкою краєзнавців України, Київською громадською організацією «Товариства ветеранів розвідки військово - морського флоту», пошуковими організаціями «Дніпро-Україна», Баришівською «Військові пошуки» та ін.

    За активну діяльність по збереженню історичної спадщини минулого та краєзнавчу діяльність музей нагороджений почесними грамотами Київської обласної ради та Київської державної адміністрації, подякою Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, почесними грамотами Бориспільської міської  та районної  рад.